NaslovnicaCrna GoraCrnogorski fudbaleri pobijedili Azerbejdžan

Crnogorski fudbaleri pobijedili Azerbejdžan

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Azerbejdžana 2:0, u utakmici trećeg kola C grupe Lige nacija.

Crnogorski fudbaleri upisali su treći trijumf i zadržali maksimalan učinak na startu Lige nacija.

U prva dva kola upisali su pobjede u gostima protiv Kipra 2:0 i Luksemburga 1:0.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića poveli su golom Stevana Jovetića u devetom minutu.

On je iskoristio odlično ubacivanje Seada Hakšabanovića i grešku azerbejdžanskog golmana Emila Balajeva i glavom ubacio loptu u gol.

To je njegov treći gol u Ligi nacija, a ukupno 27. u crnogorskom dresu.
Na 2:0 povisio je rezervista Igor Ivanović u 71. minutu.

Fudbaler Budućnosti, koji je 20 sekundi ranije ušao u igru, izborio se za loptu i iskoristio slabiju reakciju azerbejdžanskog golmana Emila Balajeva.

Ivanović je protiv Letonije debitovao je u dresu crnogorske reprezentacije i bio strijelac u tom meču.

Azerbejdžanski golman Balajev u 18. minutu bio je siguran nakon šuta Marka Bakića sa oko 25 metara, a bio je siguran i u 50. nakon udarca Jovetića.

Kapiten crnogorske reprezentacije bio je u prilici i u 41. minutu, ali je iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Posljednju priliku da promijeni rezultat imao je Nebojša Kosović, ali je njegov udarac u sudijskoj nadoknadi Balajev odbranio.

Azerbejdžan je meč završio bez udarca u okvir gola, a najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Gara Garajev, ali je njegov udarac sa desetak metara iskosa završio u spoljnjem dijelu mreže.

Neprecizan je bio i Bahlul Mustafazade u 37. minutu, nakon ubacivanja iz kornera, glavom loptu poslao pored gola.

Nije se najbolje snašao ni Ali Gorbani, minut kasnije i šutirao preko gola.

U drugom meču te grupe Luksemburg je na stadionu Žosi Bartel pobijedio Kipar 2:0.

Crnogorsku selekciju u utorak očekuje duel sa Luksemburgom.