NaslovnicaCrna GoraBudućnost pobijedila Gran Kanariju

Budućnost pobijedila Gran Kanariju

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici špansku Gran Kanariju 75:70 (27:24, 9:14, 25:19 i 14:13), u utakmicu 20. kola Evrolige.

Regionalni šampion revanširao se Gran Kanariji za poraz u Las Palmasu (95:85) i šestim trijumfom izjednačio se sa rivalom na tabeli.

Budućnost je pred svojim navijačima upisala I pobjede protiv Baskonije (99:84), CSKA iz Moskve (93:92), Barselone (67:64), Darušafake (75:74) i Reala (73:60).

Ekipa trenera Jasmina Repeše nadigrala je favorizovanog rivala, koji se samo zahvaljujući preciznom šutu sa distance i 12 pogođenih trojki dugo održavao u igri.

Budućnost je bolje počela meč, povela je na startu 5:2, a vodila je i 10:5 i 15:10.

Razlika je u prvoj četvrtini dva puta iznosila i šest poena (18:12, 21:15).

Španski predstavnik prvi put došao je u vođstvo u16. minutu (31:29), a istu prednost imao je i na polovini meča (38:36).

Domaćin je, poslije serije od 7:0, ponovo poveo u vođstvo u 25 (48:45), a prednost je dva minuta kasnije povisio na pet poena (57:52).

Trojkom Erla Klarka podgorički tim je stekao prednost od osam poena
(71:63), a sve dileme riješio je Goga Bitadze poenima sa linije slobodnih bacanja za prvu dvocifrenu prednost (73:63).

Podgorički tim do pobjed evodio je Noris Kol sa 20, Goga Bitadze je ubacio 16, a po deset Edvin Džekson i Erl Klark.

U španskom timu najbolji je bio Sim Sander Vene sa 16, dok sus a po 12 koševa meč završili Ksavijer Rabaseda i Anžejs Pasečniks

Budućnost Voli će u narednoim kolu, 1. februra, igrati u Moskvi protiv CSKA.