NaslovnicaCrna GoraBudućnost pobijedila Cedevitu

Budućnost pobijedila Cedevitu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Cedevite 80:78 (21:22, 19:20, 20:19 i 20:17) u 16. kolu regionalne ABA lige.

Podgorički tim upisao je je 11. trijumf i izjednačio se sa rivalom, koji je u dvorani Morača prekinuo serriju od devet uzastopnih mečeva bez poraza u regionalnom takmičenju.

Hrvatski šampion u 36. minutu imao je prednost od osam poena (76:68), ali nije uspio da je sačuva u finišu.

Domaćin je, na krilima Kotija Klarka i Norisa Kola, napravio seriju 12 i minut i šest sekundi prije kraja poveo 80:76.

Budućnost je u finišu imala priliku da pobjedu uveća na željenih pet ili više razlike, ali nije uspjela, pa nakon 16. kola ima isti učinak kao i Cedevita, ali i slabiji međusobni skor.

Domaći tim do pobjede vodili su Erl Klark sa 17, Noris Kol je dodao 14, dok je Edvin Džekson meč završio sa 11 poena.

U ekipi Cedevite istakli su se Džejkob Pulen sa 25 i Džastin Kobs sa 18 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 28. januara, biti gost ljubljanske OLimpije.