NaslovnicaCrna GoraBošković i Smolović u finalu Evropskog prvenstva

Bošković i Smolović u finalu Evropskog prvenstva

Budimpešta, (MINA) – Crnogorski karatisti Bojan Bošković i Predrag Smolović plasirali su se u finale Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u Budimpešti.

Bošković je u prvom kolu kategorije do 67 kilograma bio je slobodan, u drugom je slavio protiv Mađara Davida Enrikea Nikols-Izagiria 2:0, dok je u trećem eliminisao Junesa Olada Haj Amara iz Belgije 6:1.

Mlađi senior Omladinca slavio je i protiv Rusa Olega Kavke 11:4, dok je u meču za finale bio ubjedljiv protiv Makedonca Roberta Acovskog 4:1.

Protivnik u finalu biće mu Francuz Junes Salmi.

Smolović je u kategoriji preko 84 kilograma savladao na startu Krenara Džaferija iz Makedonije 4:1, dok je u drugom eliminisao Engleza Brendona Kara 2:0.

Član nikšićkog Onogošta u trećem kolu, iako je vodio 4:1, slavio je zahvaljujući pravilu prvog osvojenog poena protiv Irca Kristofera MekKarti Krina (4:4), dok je finalni meč izborio pobjedom protiv Mađara Ronalda Đovaija 7:4.

Protivnik u finalu biće mu Igor Lahunov.

Finalni program predviđen je za 16 sati.