Šveđankama zlato u ekipnom sprintu slobodnim stilom
- Šveđanke Jona Sundling i Maja Dalkvist osvojile su zlatne medalje u ekipnom sprintu slobodnim stilom u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama.
- Post By Emil Licina
- 13:03, 18 februar, 2026
Podgorica, (MINA) - Šveđanke Jona Sundling i Maja Dalkvist osvojile su zlatne medalje u ekipnom sprintu slobodnim stilom u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama.
U trci u kojoj su obje takmičarke morale naizmjenično po tri puta savladati dionicu od 1,5 kilometra, Sundling i Dahlqvist su veoma brzo preuzele vođstvo.
Sundling je u svojoj posljendjoj izmjeni napravila gotovo deset sekundi prednosti u odnosu na konkurenciju, pa je Dahlkvist u samoj završnici mogla opušteno do cilja.
Sundling je osvojila treću medalju na ovogodišnjim ZOI, a prvu zlatna.
U pojedinačnom sprintu klasičnim stilom i štafeti 4 × 7.5 km je bila srebrna.
Dahlkvist je stigla do drugog odličja, nakon bronze iz pojedinačnog sprinta.
Prije četiri godine u Pekingu njih dvije su bile srebrne u ekipnom sprintu, ali klasičnim načinom.
Srebrno odličje osvojile su Švajcarkinje Nadja Kaelin i Nadine Fahndrič, koje su se na kraju približile zlatnim Šveđankama na samo sekund i 40 stotinki zaostatka.
U borbi za bronzanu medalju Njemice Koleta Ridzek o Laura Gimler bile su brže od Norvežanki.