• ponedjeljak, 22 jun 2026

ZZZ i Mreža za omladinski aktivizam potpisali memorandum o saradnji

ZZZ i Mreža za omladinski aktivizam potpisali memorandum o saradnji

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Zavod za zapošljavanje (ZZZ) i Mreža za omladinski aktivizam (MOA) potpisali su memorandum o saradnji kojim se uspostavlja partnerski okvir za jačanje zaposlenosti i profesionalnog razvoja mladih u Crnoj Gori.

 

Memorandum su potpisali pomoćnica direktora u Sektoru za pripremu i posredovanje pri zapošljavanju, Gordana Vukčević i predsjednik MOA, David Vukićević.

 

“Memorandum predstavlja važan korak ka unapređenju podrške mladima, posebno onima u NEET statusu, mladima bez radnog iskustva, osobama sa invaliditetom i drugim ranjivim grupama”, navodi se u saopštenju.

 

Kroz zajedničko djelovanje, dvije institucije će raditi na razvoju preduzetničkih i profesionalnih kompetencija mladih, kao i na kreiranju dodatnih servisa podrške usmjerenih ka lakšem uključivanju na tržište rada.

 

Saradnja će obuhvatiti organizaciju sajmova sozonskog zapošljavanja, edukativnih programa, radionica, info-sesija i konferencija, sprovođenje obuka za razvoj preduzetništva, profesionalno usmjeravanje i savjetovanje, kao i razmjenu relevantnih podataka i analiza o potrebama tržišta rada.

 

“Poseban fokus biće na praktičnim znanjima i vještinama koje mladima povećavaju konkurentnost i otvaraju nove mogućnosti za zapošljavanje i samozapošljavanje”, dodaje se u saopštenju.

 

Memorandum stupa na snagu danom potpisivanja i realizovaće se kroz kontinuiranu koordinaciju i zajedničke aktivnosti, u duhu partnerstva, međusobnog uvažavanja i javnog interesa.

 

"Potpisivanjem ovog dokumenta potvrđena je zajednička opredijeljenost ka stvaranju snažnijeg i inkluzivnijeg tržišta rada, uz aktivno uključivanje mladih kao ključnih nosilaca budućeg razvoja Crne Gore", zaključuje se u saopštenju.

(kraj) jlb/nar 

Stay Connected