• ponedjeljak, 22 jun 2026

Zajednički snažna podrška preduzećima u energetskom sistemu

Zajednički snažna podrška preduzećima u energetskom sistemu

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Ministri energetike i rudarstva i poljoprivrede, Admir Šahmanović i Vladimir Joković, poručili su da su u potpunosti na raspolaganju institucijama i državnim preduzećima u cilju čišćenja trasa dalekovoda, kako bi se procesi ubrzali i unaprijedila efikasnost na terenu.

 

Na inicijativu Šahmanovića, danas je održan sastanak kod Jokovića, uz prisustvo direktora Crnogorskog elektroprenosnog sistema (CGES), Ivana Asanovića.

 

“U cilju unapređenja pouzdanosti elektroenergetskog sistema i smanjenja rizika od zastoja, fokus razgovora bio je na pronalaženju modela za bržu i efikasniju organizaciju čišćenja trasa dalekovoda, kao ključnog segmenta preventivnog djelovanja na terenu”, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

 

Sastanku su prisustvovali i državni sekretar u Ministarstvu energetike i rudarstva Dino Tutundžić, kao i generalni direktor Direktorata za šumarstvo, lovstvo i drvnu industriju, Vlado Šćepanović, čime je dodatno potvrđena potreba za snažnom međuresornom koordinacijom.

 

Šahmanović i Joković su poručili da su u potpunosti na raspolaganju institucijama i državnim preduzećima, kako bi se procesi ubrzali i unaprijedila efikasnost na terenu.

 

“Zajednički je zadatak da budemo snažna podrška preduzećima u energetskom sistemu, uz prioritet, javni interes i interes građana moraju biti na prvom mjestu“, poručili su ministri.

 

U tom smislu, Upravi za gazdovanje šumama i lovištima upućen je nalog da se u najkraćem roku odradi doznaka stabala kako bi se CGES-u omogućilo brže djelovanje na terenu u ovom trenutku, dok će se, u skladu sa novim zakonskim predlozima, u narednom periodu raditi na uspostavljanju trajnih i održivih rješenja u ovoj oblasti.

(kraj) jlb/nar

Stay Connected