• utorak, 23 jun 2026

Zadržavanje osumnjičenom za napad na obezbjeđenje podgoričkog Doma zdravlja

Zadržavanje osumnjičenom za napad na obezbjeđenje podgoričkog Doma zdravlja

Podgorica, (MINA) - Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata  D.T., koji se sumnjiči da je napao službenike obezbjeđenja Doma zdravlja na Koniku i prijetio im.

 

Iz podgoričkog ODT-a je saopšteno da se D.T. na teret stavlja da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.

 

„Postoji osnovana sumnja da je osumnjičeni u četvrtak, oko 14 sati, u prostorijama Doma zdravlja na Koniku, nakon što je odbio da napusti ordinaciju, fizički napao službenike obezbjeđenja tog zdravstvenog objekta“, kaže se u saopštenju.

 

Navodi se da je D.T. tom prilikom oštećenima upućivao ozbiljne prijetnje i grube uvrede. 

 

Iz ODT-a su kazali da je osumnjičenom zadržavanje određeno zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od ponavljanja krivičnog djela, imajući u vidu da je višestruko osuđivan za krivična djela sa elementima nasilja.

(kraj) nim

Stay Connected