Zadržavanje osumnjičenom za napad na obezbjeđenje podgoričkog Doma zdravlja
- Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata D.T., koji se sumnjiči da je napao službenike obezbjeđenja Doma zdravlja na Koniku i prijetio im.
- Post By Nikolina Kostic
- 12:31, 11 april, 2026
Podgorica, (MINA) - Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata D.T., koji se sumnjiči da je napao službenike obezbjeđenja Doma zdravlja na Koniku i prijetio im.
Iz podgoričkog ODT-a je saopšteno da se D.T. na teret stavlja da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
„Postoji osnovana sumnja da je osumnjičeni u četvrtak, oko 14 sati, u prostorijama Doma zdravlja na Koniku, nakon što je odbio da napusti ordinaciju, fizički napao službenike obezbjeđenja tog zdravstvenog objekta“, kaže se u saopštenju.
Navodi se da je D.T. tom prilikom oštećenima upućivao ozbiljne prijetnje i grube uvrede.
Iz ODT-a su kazali da je osumnjičenom zadržavanje određeno zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od ponavljanja krivičnog djela, imajući u vidu da je višestruko osuđivan za krivična djela sa elementima nasilja.
(kraj) nim