• subota, 20 jun 2026

Za titule u šest sportova u gradu pod Rumijom

Za titule u šest sportova u gradu pod Rumijom

 Podgorica, (MINA) - Bar i Šušanj biće domaćini 43. Državnog prvenstva školskih sportskih igara, koje će 30. i 31. maja, u organizaciji Crnogorskog školskog sportskog saveza okupiti najbolje školske ekipe iz cijele Crne Gore u šest sportskih disciplina. 

Takmičenja će biti organizovana u košarci, basketu 3x3, mini rukometu, mini odbojci, šahu i atletici, uz učešće učenika iz skoro svih krajeva Crne Gore - Podgorice, Bara, Budve, Herceg Novog, Zete, Tivta, Bijelog Polja, Pljevalja, Rožaja, Mojkovca, Danilovgrada, Ulcinja, Spuža i Plužina.

Takmičenja u košarci i basketu 3x3 biće održana u OŠ “Anto Đedović” u Šušnju.

U konkurenciji košarkaša nastupiće OŠ “Maksim Gorki” (Podgorica), OŠ “Stefan Mitrov Ljubiša” (Budva) i OŠ “Risto Ratković” (Bijelo Polje).

Kod djevojčica učestvuju OŠ “Pavle Rovinski” (Podgorica), OŠ “Dašo Pavičić” (Herceg Novi) i OŠ “Marko Miljanov” (Bijelo Polje).

U muškom basketu 3x3 nastupiće ekipe OŠ “Maksim Gorki” (Podgorica), OŠ “Jugoslavija” (Bar), “Obrazovni centar Plužine” i OŠ “Ristan Pavlović” (Pljevlja), a u ženskom OŠ “Maksim Gorki” (Podgorica), OŠ “Drago Milović” (Tivat), “Obrazovni centar Plužine” i OŠ “Mustafa Pećanin” (Rožaje).

Takmičenje će biti odigrano kroz tri kola tokom oba dana prvenstva. 

Završnica mini rukometa biće organizovana u OŠ “Meksiko”.

U muškoj konkurenciji igraće OŠ “Štampar Makarije” (Podgorica), OŠ “Drago Milović” (Tivat) i OŠ “Nedakusi” (Bijelo Polje).

Kod djevojčica nastupiće OŠ “Oktoih” (Podgorica), zatim domaća ekipa OŠ “Meksiko” (Bar) i OŠ “Marko Miljanov” (Bijelo Polje).

Mini odbojka igraće se u OŠ “Jugoslavija”.

U muškoj konkurenciji učestvuju OŠ “Novka Ubović” (Podgorica), domaća OŠ “Jugoslavija” (Bar) i OŠ “9. maj” (Bijelo Polje). 

U ženskoj konkurenciji nastupiće OŠ “Milorad Musa Burzan” (Podgorica), OŠ “Jugoslavija” (Bar) i OŠ “Dušan Korać” (Bijelo Polje). 

Šahovsko takmičenje biće održano u OŠ “Jugoslavija” sa početkom 30. maja u 10 časova. Nastupiće OŠ “Salko Aljković”, OŠ “Anto Đedović” i OŠ “Maksim Gorki”.

Atletska takmičenja biće održana u nedjelju na stadionu Topolica sa početkom u 10 sati.

Stay Connected