Vojinović inicirala ponovno otvaranje Doma zdravlja u Tološima
- Poslanica Demokrata Anđela Vojinović uputila je ministru zdravlja Vojislavu Šimunu inicijativu za ponovno uspostavljanje Doma zdravlja u podgoričkom naselju Tološi.
Podgorica, (MINA) - Poslanica Demokrata Anđela Vojinović uputila je ministru zdravlja Vojislavu Šimunu inicijativu za ponovno uspostavljanje Doma zdravlja u podgoričkom naselju Tološi.
Kako je saopšteno iz Demokratske Crne Gore, Vojinović je otvaranje Doma zdravlja u Tološima inicirala postupajući po zahtjevima građana tog dijela Glavnog grada.
U dokumentu upućenom Šimunu navodi se da je naselje Tološi jedno od većih urbanih područja Podgorice, sa stalnim rastom broja stanovnika, među kojima je značajan broj starijih osoba, hroničnih bolesnika, osoba sa invaliditetom i porodica sa malom djecom.
"Ukidanjem Doma zdravlja u Tološima građanima je značajno otežan pristup primarnoj zdravstvenoj zaštiti, što je u suprotnosti sa principima dostupnosti i ravnomjerne teritorijalne raspodjele zdravstvenih usluga", kaže se u dokumentu.
U inicijativi je naglašeno da u Tološima već postoje prostorni kapaciteti koji su ranije korišćeni za potrebe zdravstvene zaštite.
"Zbog čega bi ponovno otvaranje Doma zdravlja ili stalne ambulante moglo biti realizovano bez dodatnih infrastrukturnih ulaganja, kroz racionalno korišćenje postojećih resursa", dodala je Vojinović.
Kako je navela, inicijativa se zasniva na legitimnim zahtjevima građana i predstavlja konkretan korak ka poboljšanju kvaliteta života i jačanju povjerenja u institucije sistema.
"Od Ministarstva zdravlja očekuje se izjašnjenje o ovoj inicijativi, kao i informacija o eventualnim planovima i rokovima za njenu realizaciju", navodi se su saopštenju.
(kraj) sel/gop