Učestvovalo 470 učenika podgoričkih osnovnih škola
- Opštinsko takmičenje za učenike V i VI razreda okupilo je od 470 učenika i učenica podgoričkih osnovnih škola, saopšteno je iz Crnogorskog školskog sportskog saveza.
- Post By Emil Licina
- 13:26, 28 maj, 2026
Podgorica, (MINA) - Opštinsko školsko takmičenje za učenike V i VI razreda okupilo je od 470 učenika i učenica podgoričkih osnovnih škola, saopšteno je iz Crnogorskog školskog sportskog saveza.
Navodi se da je šampionat održan pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport Glavnog grada i u tehničkoj organizaciji Školskog sportskog društva „Vuk Karadžić“.
Mladi sportisti nadmetali su se u pet sportskih disciplina – mini odbojci, mini rukometu, košarci, basketu 3x3 i šahu, dok je takmičenje u atletici ranije završeno zajedno sa nadmetanjima za starije razrede i srednje škole.
Učestvovalo je osam muških i šest ženskih ekipa u košarci, šest muških i devet ženskih ekipa u mini odbojci, po sedam muških i ženskih ekipa u mini rukometu, sedam muških i šest ženskih ekipa u basketu 3x3, kao i tri ekipe u šahu.
Sekretarijat za sport Glavnog grada saopštio je da podrškom organizaciji takmičenja za najmlađe dodatno doprinosi afirmaciji školskog sporta i promociji zdravih stilova života među djecom i mladima.
Takmičenja su organizovana u školama OŠ “Novka Ubović”, OŠ “Vuk Karadžić”, OŠ “Oktoih” i OŠ “Božidar Vuković Podgoričanin”, koje su bile domaćini sportskih nadmetanja.
Delegati po sportovima bili su Bojan Vuković za mini odbojku, Dejan Čupić za mini rukomet, Branislav Bulatović za košarku, Đorđije Drakulović za basket 3x3 i Bojan Baranin za šah.
U mini odbojci, kod djevojčica prvo mjesto osvojila je OŠ “Milorad Musa Burzan”, a kod dječaka OŠ “Novka Ubović”.
U mini rukometu, prva mjesta osvojili su dječaci OŠ “Štampar Makarije” i djevojčice iz OŠ “Oktoih”, a u šahu OŠ “Maksim Gorki”.
U basketu 3x3, u muškoj konkurenciji najbolja je bila OŠ “Maksim Gorki”, a kod djevojčica OŠ “Maksim Gorki”.
U košarci, kod djevojčica prvo mjesto osvojila je OŠ “Pavle Rovinski”, a kod ječaka OŠ “Maksim Gorki”.
Dodjela pehara najboljim ekipama biće održana sjutra u OŠ “Novka Ubović”, u 12 sati.