• ponedjeljak, 22 jun 2026

Usvojen program obilježavanja dvadesetogodišnjice obnove nezavisnosti

Usvojen program obilježavanja dvadesetogodišnjice obnove nezavisnosti

Podgorica, (MINA) - Odbor za organizaciju obilježavanja dvadesetogodišnjice obnove nezavisnosti Crne Gore usvojio je program obilježavanja tog državnog jubileja, koji je pripremilo Koordinaciono tijelo zaduženo za organizaciju aktivnosti, saopšteno je iz Vlade.

 

Navodi se da je taj program razmatran na sjednici Odbora, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić.

 

Iz Vlade su rekli da su članovi Odbora upoznati sa planiranim aktivnostima, dinamikom realizacije, kao i procjenom finansijskih sredstava potrebnih za sprovođenje planiranih događaja. 

 

Oni su naveli da Program, koji je napravljen u saradnji Koordinacionog tijela sa brojnim organima državne uprave i relevantnim subjektima, definiše aktivnosti neophodne za organizaciju centralne državne ceremonije, ali i drugih kulturnih i umjetničkih događaja namijenjenih građanima i gostima.

 

“Nakon razmatranja dokumenta Odbor za organizaciju obilažavanja dvadesetogodišnjice nezavisnosti usvojio je Program, uz zaključak da Koordinaciono tijelo nastavi sa planiranim aktivnostima i redovno informiše o dinamici realizacije”, kaže se u saopštenju. 

 

Navodi se da je istaknuta važnost dobre koordinacije i međuinstitucionalne saradnje, kako bi se osiguralo da jubilej bude obilježen na svečan i način dostojan najvažnijeg datuma u modernoj istoriji Crna Gore.
(kraj) mip/gop

Stay Connected