• nedjelja, 28 jun 2026

U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji poginulo 14 ljudi

U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji poginulo 14 ljudi

Rijad, (MINA) – U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji, koji je bio u vlasništvu najveće naftne kompanije na svijetu, poginulo je 14 osoba, saopštilo je Ministarstvo energetike te države.

 

U nesreći su poginuli svi koji su bili u letjelici, prenosi AP.

 

Nesreća se dogodila oko šest sati ujutro u gradu Ras Tanura, a svi poginuli bili su državljani Saudijske Arabije, navodi se u saopštenju.

 

Pokrenuta je istraga o uzroku pada.

 

Helikopter je pripadao kompaniji Aramko, koja je u većinskom vlasništvu Saudijske Arabije.
(kraj) mip

Stay Connected