• petak, 26 jun 2026

U dvorištu KCCG posađeno 20 novih stabala

U dvorištu KCCG posađeno 20 novih stabala

Podgorica, (MINA) – U dvorištu Kliničkog centra (KCCG), u dijelu kod Stomatološke Poliklinike i Sudske medinicine, danas je posađeno 20 novih stabala.

 

Stabla su posađena u akciji koju je organizovala inicijativa Ozelenimo Crnu Goru, a uz novčanu podršku mikrokreditne finansijske institucije Alter Modus i njihovih zaposlenih koji su učestvovali u akciji.

 

Iz inicijative Ozelenimo Crnu Goru kazali su da će u dijelu kod Stomatološke Poliklinike i Sudske medinicine biti formirane nove zelene površine koje će obezbjeđivati hlad novim parking mjestima u tom dijelu dvorišta.

 

„Ova akcija je početak uređenja ovog dijela dvorišta KCCG u kojem će se sprovesti i sistem za nalivanje i uređenje postojećih zelenih površina i obogaćivanje istih novim sadnicama“, kaže se u saopštenju.

 

Iz Alter Modusa su naveli da briga o zajednici u kojoj posluju predstavlja jedan od ključnih principa njihovog djelovanja. 

 

„Naši zaposleni su svojim doprinosom pokazali da zajedničkim zalaganjem možemo ostvariti pozitivan uticaj i unaprijediti ambijent za pacijente, zaposlene i posjetioce. Smatramo da je odgovornost prema društvu i životnoj sredini na konkretnim djelima, zbog čega ćemo i u budućnosti nastaviti da podržavamo projekte koji doprinose boljem kvalitetu života i razvoju održive zajednice“, poručili su iz Alter Modusa.

 

U saopštenju se navodi da je akcija organizovana u sklopu kampanje „Čuvaj da te čuva“ koju je pokrenula Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori sa ostalim partnerima. 
(kraj) nij

Stay Connected