U Bijelom Polju jedna osoba uhapšena zbog zelenaštva, krivična prijava protiv maloljetnika
- Bjelopoljska policija, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, uhapsila je O.R. (18) iz tog grada dok je protiv maloljetnika starog 15 godina podnijela krivična prijava zbog sumnje da su izvršili krivično djelo zelenaštvo, na štetu maloljetne osobe od16 godina
- Post By MIlan Zugic
- 09:33, 23 februar, 2026
Podgorica, (MINA) - Bjelopoljska policija, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, uhapsila je O.R. (18) iz tog grada dok je protiv maloljetnika starog 15 godina podnijela krivična prijava zbog sumnje da su izvršili krivično djelo zelenaštvo, na štetu maloljetne osobe od 16 godina
Sumnja se, kako je je saopšteno iz Uprave policije, da su prijavljeni, od januara 2026. godine, u kontinuitetu i kao saizvršioci, oštećenom maloljetniku davali novac na zajam, pri čemu su za sebe ugovarali i pribavljali nesrazmjernu imovinsku korist, iskorišćavajući njegovu lakomislenost i nedovoljnu sposobnost za rasuđivanje.
"Protiv O.R. i maloljetnika podnijeta je krivična prijava Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, zbog sumnje da su izvršili navedeno krivično djelo", navodi se u saopštenju.
(kraj) žug