U Baru uhapšeni supružnici iz Švedske osumnjičeni za otmicu djeteta
- Supružnici starosti 63 i 53 godine uhapšeni su u Baru po međunarodnoj potjernici Interpola Štokholm, zbog sumnje da su protivzakonito odveli svoje maloljetno dijete iz Švedske nakon sudske odluke o starateljstvu, saopšteno je iz Uprave policije.
Podgorica, (MINA) - Supružnici starosti 63 i 53 godine uhapšeni su u Baru po međunarodnoj potjernici Interpola Štokholm, zbog sumnje da su protivzakonito odveli svoje maloljetno dijete iz Švedske nakon sudske odluke o povjeravanju starateljstva trećoj osobi, saopšteno je iz Uprave policije.
Navodi se da su supružnici osumnjučeni da su u Švedskoj, na dan donošenja zakonske odluke kojom se njihovo maloljetno dijete povjerava na starateljstvo trećoj osobi, dijete odveli iz okruženja u kom je trebalo od tog dana da se nalazi.
"I da je majka djeteta, u dosluhu sa ocem djeteta, dijete potom odvela u inostranstvo", kaže se u saopštenje.
Iz policije su kazali da organi Švedske potražuju supružnike zbog osnovane sumnje da su počinili krivično djelo otmica djeteta, teško krivično djelo iz Krivičnog zakonika Švedske, za koje je zaprijećena maksimalna kazna zatvora u trajanju od četiri godine.
"Njih dvoje su privedeni nadležnom sudiji za istragu Višeg suda u Podgorici, radi određivanja ekstradicionog pritvora", saopštili su iz policije.
Kako su dodali, slijedi komunikacija između nadležnih organa Crne Gore i Švedske u vezi sa njihovim izručenjem Švedskoj.
(kraj) sel