Treći nacionalni forum o poljoprivredi naredne sedmice
- Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Treći nacionalni forum o poljoprivredi Crne Gore biće održan 25. marta u Nikšiću.
- Post By Jelena Belada
- 11:39, 18 mart, 2026
Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Treći nacionalni forum o poljoprivredi Crne Gore biće održan 25. marta u Nikšiću.
Tema ovogodišnjeg foruma je Na korak od EU, sa posebnim fokusom na usklađivanje sa standardima Unije i unapređenje sistema evidencije u poljoprivredi.
Forum organizuje Poljoprivredni klaster Crne Gore, u partnerstvu sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Opštinom Nikšić i strateškim partnerom Alter Modusom.
“Forum će okupiti ključne aktere iz oblasti poljoprivrede – od proizvođača i predstavnika agroindustrije, do donosilaca odluka i međunarodnih partnera, sa ciljem razmjene znanja, iskustava i otvaranja dijaloga o najvažnijim temama u sektoru”, navodi se u saopštenju.
Kroz uvodna obraćanja i dvije panel diskusije, učesnici će imati priliku da razgovaraju o izazovima i perspektivama razvoja poljoprivrede u Crnoj Gori, kao i o konkretnim koracima ka evropskim integracijama.
Forum će se održati u Event centru Exclusive u Nikšiću sa početkom u osam sati i 30 minuta.
(kraj) jlb/nar