• utorak, 23 jun 2026

Treći nacionalni forum o poljoprivredi naredne sedmice

Treći nacionalni forum o poljoprivredi naredne sedmice

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Treći nacionalni forum o poljoprivredi Crne Gore biće održan 25. marta u Nikšiću.

 

Tema ovogodišnjeg foruma je Na korak od EU, sa posebnim fokusom na usklađivanje sa standardima Unije i unapređenje sistema evidencije u poljoprivredi.

 

Forum organizuje Poljoprivredni klaster Crne Gore, u partnerstvu sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Opštinom Nikšić i strateškim partnerom Alter Modusom.

 

“Forum će okupiti ključne aktere iz oblasti poljoprivrede – od proizvođača i predstavnika agroindustrije, do donosilaca odluka i međunarodnih partnera, sa ciljem razmjene znanja, iskustava i otvaranja dijaloga o najvažnijim temama u sektoru”, navodi se u saopštenju.

 

Kroz uvodna obraćanja i dvije panel diskusije, učesnici će imati priliku da razgovaraju o izazovima i perspektivama razvoja poljoprivrede u Crnoj Gori, kao i o konkretnim koracima ka evropskim integracijama.

 

Forum će se održati u Event centru Exclusive u Nikšiću sa početkom u osam sati i 30 minuta.

(kraj) jlb/nar

Stay Connected