• utorak, 23 jun 2026

Tramp: SAD izvode velike borbene operacije u Iranu

Tramp: SAD izvode velike borbene operacije u Iranu

Vašington, (MINA) - Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp saopštio je danas da je američka vojska započela „velike borbene operacije“ u Iranu.

 

„Naš cilj je da odbranimo američki narod uklanjanjem neposrednih prijetnji od iranskog režima“, naveo je Tramp u video poruci objavljenoj na društvenim mrežama.

 

On je dodao da Iran „nikada ne može imati nuklearno oružje i da su više puta nastojali da postignu dogovor”, prenosi Rojters.

 

Tramp je kazao da je Iran pokušao da obnovi svoj nuklearni program i da razvija rakete dugog dometa, što, kako je naveo, predstavlja prijetnju SAD-u i drugima.

 

“Uništićemo njihove rakete i raketnu industriju. Uništićemo njihovu mornaricu. Obezbijedićemo da Iran ne dobije nuklearno oružje", naveo je Tramp.
(kraj) mip

Stay Connected