Stručna praksa za učenike podgoričke Elektrotehničke škole u CGES-u
- Predstavnici Crnogorskog elektroprenosnog sistema (CGES) i Srednje elektrotehničke škole "Vaso Aligrudić" potpisali su danas Ugovor o tehničkoj saradnji na osnovu kog će učenici trećih i četvrtih razreda obavljati stručnu praksu u CGES-u.
Podgorica, (MINA) - Predstavnici Crnogorskog elektroprenosnog sistema (CGES) i Srednje elektrotehničke škole "Vaso Aligrudić" potpisali su danas Ugovor o tehničkoj saradnji na osnovu kog će učenici trećih i četvrtih razreda obavljati stručnu praksu u CGES-u.
Kako je saopšteno iz te kompanije, riječ je o nastavku partnerstva koje je započeto prošle godine i koje je već donijelo izuzetno pozitivne rezultate, potvrđujući značaj povezivanja obrazovnog sistema i privrede.
"Kroz praktičan rad u realnom sistemu prenosa električne energije, učenici će imati priliku da steknu dragocjeno iskustvo, upoznaju se sa savremenim tehnologijama i standardima rada, kao i da razvijaju profesionalne vještine uz podršku iskusnih mentora", navodi se u saopštenju.
Izvršni direktor CGES-a, Ivan Asanović, istakao je da ta kompanija kontinuirano ulaže u mlade i razvoj domaćeg stručnog kadra.
„Drugu godinu zaredom nastavljamo saradnju sa Elektrotehničkom školom na obostrano zadovoljstvo. Utisci iz prethodne godine su izuzetni – učenici su pokazali visok nivo znanja, odgovornosti i motivacije", rekao je Asanović.
On je kazao da je snažna veza između obrazovanja i energetskog sektora ključ stabilne i sigurne energetske budućnosti Crne Gore.
Direktorica škole Marija Babović naglasila je da ugovor ima poseban značaj za učenike obrazovnog programa - elektrotehničar energetike.
„Mogućnost da učenici u realnom radnom okruženju povežu teorijska znanja sa praksom predstavlja izuzetno važan korak u njihovom profesionalnom razvoju", istakla je Babović.
Ona je kazala da su u školi zahvalni CGES-u na kontinuiranoj podršci i spremnosti da zajednički doprinose stvaranju kvalitetnog i konkurentnog stručnog kadra u oblasti energetike.
Babović je pozvala buduće srednjoškolce i njihove roditelje da razmisle o obrazovanju u tom pravcu, koje nudi stabilnu, perspektivnu i profesionalnu budućnost.
Kako se navodi u saopštenju, CGES će i ubuduće ostati posvećen saradnji sa obrazovnim institucijama, prepoznajući ulaganje u znanje i mlade kao jedno od najvažnijih ulaganja u budućnost društva i energetskog sistema Crne Gore.
(kraj) sel/gop