• nedjelja, 21 jun 2026

Stanić: Vlada bez antikriznih mjera

Stanić: Vlada bez antikriznih mjera

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Odbijanje Vlade da prihvati zahtjeve radnika, prava je slika njihovog odnosa prema onima koji stvaraju u Crnoj Gori, plaćaju poreze i pune državnu kasu, saopštio je predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić. 

 

Stanić, koji je i predsjednik Glavnog odbora Socijaldemokratske partije (SDP), kazao je da, dok se vlasti zemalja EU utrkuju koja će od njih obezbijediti bolje uslove za svoje građane, vlast u Crnoj Gori gleda kako da izvuče i posljednji euro iz njihovih džepova.

 

“Tako su odlučili da ne održe obećanje o smanjenju akciza na gorivo, već da pokušaju naplatiti više, iako se po osnovu PDV naplaćuje značajno veći iznos od planiranog na gorivo”, naveo je Stanić u saopštenju. 

 

Takođe, kako je kazao, “ne pada im na pamet da smanje stopu PDV-a na gorivo”, kao što su uradile vlade Španije ili Poljske i time pomognu i privredu i građane i smanje cijene prevoza, usluga, i prehrambenih proizvoda. 

 

“Zbog toga snažno podržavamo zahtjeve radnika i njihovih sindikalnih predstavnika za potpisivanje novog Granskog kolektivnog ugovora, ali i povećanje zarada, posebno za one kategorije koje su zbog povećanja cijena trenutno najugroženije”, poručio je Stanić.

 

Prema njegovim riječima, Crna Gora je država koja nema nikakve antikrizne mjere i u kojoj se Vlada sastaje u ponoć da bi povećala, a ne smanjila namete građanima. 

 

“Evropski savez će nastaviti sa predlaganjem aktikriznih mjera i zakona, sa parlamentarnom aktivnošću i podrškom sindikatima u njihovoj borbi za poboljšanje standarda radnika”, zaključio je Stanić.

(kraj) jlb

Stay Connected