• ponedjeljak, 22 jun 2026

Spalević podnio ostavku

Spalević podnio ostavku

Podgorica, (MINA) - Predsjednik Upravnog odbora Fudbalskog kluba Budućnost Boris Spalević objavio je danas da podnosi ostavku, navodeći da preuzima odgovornost za ostvarene rezultate.

On je,  u saopštenju dostavljenom Skupštini kluba, naglasio da se povlači sa funkcije, zaključno sa 19. majem, kako bi se do tog perioda stvorili uslovi za imenovanje novog predsjednika kluba i nesmetan nastavak rada.

"Od angažovanja do danas i pored ogromnih izazova koje sam zatekao dolazeći na čelo Upravnog odbora, obezbijeđeni su stabilni uslovi za funkcionisanje kluba – klub je pravno konsolidovan, redovno su izmirivane obaveze prema dobavljačima, zaposlenima i igračima, stvoreni su svi uslovi za nesmetan rad kolektiva, a sportskom sektoru omogućeni kvalitetni uslovi za rad", naveo je Spalević.

On je istakao da su sve promjene trenera, osim Ivana Brnovića, bile su iznuđene lošim rezultatima tima i potrebom da se pokuša unaprijediti sportski učinak tima.

"U sportu rezultat nije uvijek predvidiv, a lično sam očekivao bolji plasman na tabeli, posebno u drugom dijelu prvenstva, gdje su uz iskusnog trenera Miodrga Božovića i sportskog direktora Nenada Maslovara obezbijeđeni uslovi za angažovanje većeg broja pojačanja. Sportski sektor je imao punu podršku i samostalnost u donošenju odluka", stoji u saopštenju Spalevića.

Prema njegovim riječima, kao predsjednik kluba osjeća objektivnu odgovornost za neostvarene, a očekivano bolje sportske rezultate.

On je naglasio da su u tom segmentu bile obezbijeđene sve pretpostavke i data puna autonomija stručnim strukturama da kroz svoj rad ostvare planirane ciljeve.

"Klub se trenutno nalazi na petom mjestu tabele, uz uvjerenje da će se u naredna četiri kola situacija na sportskom planu popraviti. Predata je po žalbi dopunska dokumentacija FSCG za UEFA registraciju i očekuje se pozitivan ishod", napisao je Spalević.

On je kazao da je fudbal izuzetno finansijski zahtjevan sistem i da će se novi predsjednik i uprava suočiti sa izazovima u obezbjeđivanju finansijske stabilnosti, sa kojima se suočavao i ovaj Upravni odbor.

"Klubu želim stabilnost, uspjeh i bolje rezultate u narednom periodu", stoji u saopštenju Spalevića.

Stay Connected