• subota, 20 jun 2026

Spajić: Otkup viška mlijeka mora biti riješen u najkraćem roku

Spajić: Otkup viška mlijeka mora biti riješen u najkraćem roku

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Otkup viška mlijeka crnogorskih proizvođača mora biti riješen u najkraćem roku, saopštio je premijer Milojko Spajić.

 

On se danas sastao sa crnogorskim farmerima i predstavnicima mljekara.

 

Spajić je na svom Facebook nalogu naveo da su na sastanku sagledali probleme sa kojima se suočavaju i razmotrili moguća kratkoročna, kao i rješenja koja će na dugi rok unaprijediti stanje u sektoru poljoprivredne proizvodnje, u prvom redu proizvodnje mlijeka i mliječnih proizvoda.

 

“U cilju rješavanja nastalog problema neophodno je uključiti sve strane, koji će doprinijeti očuvanju i stabilnosti domaće proizvodnje”, napisao je Spajić.

(kraj) jlb/sam

Stay Connected