Sjutra Prvomajska sindikalna akademija
- Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra Prvomajsku sindikalnu akademiju, čime će i ove godine obilježiti Međunarodni praznik rada – Prvi maj.
- Post By Jelena Belada
- 09:24, 29 april, 2026
Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra Prvomajsku sindikalnu akademiju, čime će i ove godine obilježiti Međunarodni praznik rada – Prvi maj.
"Cilj Prvomajske sindikalne akademije je da se, uz prisustvo članova USSCG, predstavnika Vlade, resornih ministarstava, socijalnih partnera i nevladinog sektora, uz prigodan kulturno-umjetnički program, pored ostalog podsjetimo na značaj ovog praznika za sindikalni pokret i svijet rada i prikažemo postignuća USSCG, kao nacionalne sindikalne centrale, u prethodnoj godini", navodi se u saopštenju.
Cilj je, kako su rekli, i da pristupe izboru najistaknutijeg sindikalnog aktiviste/kinje odnosno sindikalne organizacije u prethodnoj godini i dodijele Prvomajsku sindikalnu nagradu.
Događaj će se održati u Plavoj sali Rektorata Univerziteta Crne Gore, sa početkom u 12 sati.
(kraj) jlb