Sjutra Forum Pitaj ministra
- Ministarstvo evropskih poslova (MEP) organizovaće sjutra Forum Pitaj ministra, na kojem će članovi Vlade razgovarati sa studentima svih univerziteta u Crnoj Gori.
Podgorica, (MINA) - Ministarstvo evropskih poslova (MEP) organizovaće sjutra Forum Pitaj ministra, na kojem će članovi Vlade razgovarati sa studentima svih univerziteta u Crnoj Gori.
Iz tog Vladinog resora saopštili su da se Forum organizuje povodom obilježavanja Dana studenata.
“Ovogodišnji, deveti po redu Forum, realizuje se u okviru Projekta EU4ME koji finansira Evropska unija, s ciljem da kroz dijalog između studenata i članova Vlade afirmiše snažniju uključenost mladih u proces pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji”, naveli su iz MEP-a.
Oni su kazali da će na događaju sa studentima svih univerziteta razgovarati ministarke evropskih poslova, kulture i medija i turizma, Maida Gorčević, Tamara Vujović i Simonida Kordić, kao i potpredsjednici Vlade Ervin Ibrahimović i Nik Đeljošaj.
Događaj, koji će moderirati mlada evropska ambasadorka Edina Osmanović, biće održan u holu Tehničkih fakulteta Univerziteta Crne Gore.
(kraj) mip/žug