• subota, 20 jun 2026

San Antonio u finalu, Detroit izborio majstoricu

San Antonio u finalu, Detroit izborio majstoricu

Podgorica, (MINA) - Košarkaši San Antonija plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA lige.

San Antonio je rano jutros u gostima, u šestom meču polufinala, savladao Minesotu 139:109 i sa 4:2 izborio nastavak takmičenja.

Gosti su već u drugoj četvrtini stekli 23 poena prednosti (58:35, 60:37), koja je u trećoj iznosila 28 (104:76).

San Antonio je do pobjede vodio Stefon Kesl sa 32, Deron Foks je ubacio 21, a Viktor Vembanjama 19.

U domaćem sastavu najefikasniji je bio Entoni Edvards sa 24, Terens Šenon je dodao 21, a Naz Rid 18 poena.

San Antonio će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv Minesote.

Drugog finalistu Istočne konferencije odlučiće  majstorica, nakon što je Detroit u gostima, u šestom meču, bio bolji od Klivlenda 115:94.

U ekipi Detroita najbolji je bio Kejd Kaningem sa 21 poenom.

Na drugoj strani istakao se Džejms Harden sa 23 koša.

Stay Connected