• nedjelja, 21 jun 2026

San Antonio eliminisao Oklahomu

San Antonio eliminisao Oklahomu

Podgorica, (MINA) - Košarkaši San Antonija plasirali su se u finale plej-ofa NBA lige.

San Antonio je kao gost u sedmom meču finalne serije Zapadne konferencije savladao zvaničnog šampiona, ekipu Oklahome 111:103 i sa 4:3 u seriji nakon 12 godina izborili veliko finale.

San Antonio su do pobjede vodili Viktor Vembanjama sa 22 i Džulijan Šampenji sa 20 poena.

Važan dopinos dali su i Stefon Kesl sa 16 i Dearon Foks sa 15 poena.

U poraženom sastavu najbolji je bio Šej Gildžes- Aleksander sa 35 koševa.

San Antonio će u finalu igrati protiv Njujorka, koji će biti domaćin prva dva meča.

Ta dva tima igrali su za titulu i 1999. godine, kada su Sparsi bili bolji.

Stay Connected