Raičeviću trofej u Varšavi
- Crnogorski džudista Novo Raičević osvojio je zlatnu medalju na Evropskom kupu u Varšavi.
- Post By Emil Licina
- 20:39, 15 mart, 2026
Podgorica, (MINA) - Crnogorski džudista Novo Raičević osvojio je zlatnu medalju na Evropskom kupu u Varšavi.
Raičević, koji je bio zlatni i u Podgorici, u finalu kategorije do 90 kilograma pobijedio je Aleksu Mitrovića iz Srbije, osvajača bronzane medalje sa svjetskog juniorskog šampionata.
On je na startu takmičenja bio slobodan, dok je u drugom kolu savladao Oskara Rogalskog iz Poljske.
Za ulazak u polufinale bio je bolji od predstavnika Francuske Lukasa Dukhausoja, dok je finale izborio pobjedom protiv Francuza Džasona Okoje.
Osvajanjem prvog mjesta, Raičević je osvojio 100 bodova za Olimpijsku i Svjetsku rang listu.
Odličan nastup imao je i Danilo Pantić koji je stigao do polufinala u kategoriji do 100 kilograma, gdje ga je zaustavio Holanđanin Šhel Džos.
U borbi za bronzu bolji je bio Mihal Jedrzejevski iz Poljske.