Radović na Ekonomskom i finansijskom dijalogu u Briselu
- Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Guvernerka Centralne banke (CBCG), Irena Radović, učestvovaće danas u Briselu na godišnjem Ekonomskom i finansijskom dijalogu sa Evropskom unijom (EU).
- Post By Natasa Radanovic
- 08:11, 5 maj, 2026
Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Guvernerka Centralne banke (CBCG), Irena Radović, učestvovaće danas u Briselu na godišnjem Ekonomskom i finansijskom dijalogu sa Evropskom unijom (EU).
Dijalog okuplja visoke predstavnike Evropske komisije (EK), Evropske centralne banke (ECB), država članica EU i zemalja partnera, pod pokroviteljstvom evropskog komesara za ekonomiju i produktivnost Valdisa Dombrovskisa.
“Na sastanku će biti razmatrana aktuelna ekonomska i finansijska kretanja, kao i posljedice geopolitičkih izazova na nacionalne ekonomije i finansijske sisteme”, saopšteno je iz CBCG.
Radović će predstaviti reforme koje CBCG sprovodi u procesu usklađivanja sa EU regulatornim okvirom, jačanju otpornosti finansijskog sektora i daljoj integraciji Crne Gore u evropski finansijski prostor.
Tokom boravka u Briselu, delegacija CBCG održaće i bilateralne sastanke sa visokim predstavnicima EK.
(kraj) jlb/nar