Protest Meðunarodne krizne grupe Beogradu
- Protest Meðunarodne krizne grupe Beogradu
- Post By urednik
- 16:31, 4 jul, 2003
Brisel, (MINA) - Povodom neobnavljanja dozvole za rad projekta Meðunarodne krizne grupe (MKG) za Srbiju, iz razloga "nacionalne sigurnosti", predsjednik uticajne analitièke grupe, Garet Evans, uputio je danas javni protest vlastima u Beogradu.
"Odluèno pozivam vlasti Srbije da preispitaju ovu kratkovidu i drakonsku odluku", rekao je on, uvjeren da æe pokušaj srpskih vlasti da protjeraju šefa beogradske kancelarije te organizacije, Jamesa Lyona, "samo nanijeti štetu reputaciji Srbije".
"S vremena na vrijeme MKG objavljuje izvještaje koji ukazuju na korupciju, organizovani kriminal i probleme nastale razotkrivanjem ratnog nasljeða Slobodana Miloševiæa. Znak je zrelosti jedne zemlje ako ona može absorbovati i prihvatiti informacije i primjeniti reforme kojima bi se odgovorilo na ove probleme, a ne posezati za tiranskom taktikom uæutkivanja njenih kritièara", uvjeren je prvi èovjek MKG.
Nezvanièno, kao moguæi povod potezu srpskih vlasti se pominje skoro objavljivanje novog izvještaja o Srbiji, koji, pored ostalog, tvrdi da Miloševiæevo naslijeðe još nije potpuno iskorijenjeno.
(kraj) ebu/sim