Pregled vijesti do 21 sat
Podgorica - Podgorički Vodovod predao je Ministarstvu prostornog planiranja i urbanizma zahtjev za izdavanje građevinske dozvole za izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, saopštio direktor tog preduzeća Aleksandar Nišavić.
Podgorica - Ujedinjene nacije su tokom osam decenija postojanja ostale nepokolebljive u očuvanju međunarodnog mira i bezbjednosti, kao i njegovanju jednakosti, solidarnosti i saradnje među državama, kazao predsjednik Crne Gore Jakov Milatović na sastanku na visokom nivou u okviru Generalne skupštine UN-a.
Podgorica - Crna Gora je snažno posvećena jačanju regionalne saradnje, multilateralizmu i rodnoj ravnopravnosti, poručio ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović na susretima uoči 80. zasijedanja Generalne skupštine Ujedinjenih nacija.
Podgorica – U Crnoj Gori prošle godine zabilježena su 24 slučaja napada, prijetnji ili pritisaka na novinare, pokazalo istraživanje Sindikata medij, prema kojem država treću godinu zaredom bilježi pad u indeksu bezbjednosti novinara.
Podgorica – Crna Gora krupnim koracima ide u budućnost kada je u pitanju zaštita životne sredine, rekao ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić, navodeći da je to tema oko koje se cijelo društvo može ujediniti.
Podgorica – U Istražnom zatvoru Podgorica štrajkuje 111 pritvorenika, od kojih 92 odbijaju da uzimaju hranu, kazali iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija, navodeći da je zdravstveno stanje pritvorenika stabilno.
Podgorica – Eurosuper 95 od ponoći će poskupiti jedan cent, dok se cijene ostalih vrsta goriva neće mijenjati, saopšteno iz Ministarstva energetike i rudarstva.
Podgorica - Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, u saradnji sa Vladom, preduzima odlučne korake ka rješavanju problema sa kojima se suočavaju ribari, među kojima je i formiranje međuinstitucionalne radne grupe za ribarstvo.
Podgorica - Podizanjem standarda u oblasti sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma otvara se put ka punopravom uključivanju u evropske inicijative, a građanima se obezbjeđuju sigurnije i povoljnije transakcije, ocijenila guvernerka Centralne banke, Irena Radović.
Podgorica - Crnogorska policija nastavlja intenzivnu potragu sa Ukrajincem Oleksiem Poliakovim (33), čiji je nestanak prijavljen u Budvi 13. septembra, saopšteno iz Uprave policije.
Podgorica – Službenici Sektora granične policije, u prethodnih 20 dana, donijeli su više od 260 rješenja o povratku, protjerivanju i otkazu boravka stranim državljanima, dok je 40 osoba prinudno udaljeno iz Crne Gore, saopšteno iz Uprave policije.
Moskva – Ruski predsjednik Vladimir Putin rekao da je spreman da produži za godinu dosadašnji sporazum o kontroli naoružanja između Vašingtona i Moskve kojim se ograničava broj nuklearnog oružja koje svaka strana posjeduje.
Podgorica - U Crnoj Gori sjutra će biti pretežno sunčano i toplo, sa najvišom dnevnom temperaturom do 31 stepen.
(kraj) nim