• ponedjeljak, 22 jun 2026

Predstavljen poziv za energetsku efikasnost u turizmu

Predstavljen poziv za energetsku efikasnost u turizmu

Nikšić, (MINA-BUSINESS) - Poziv za dodjelu bespovratnih sredstava namijenjenih unapređenju energetske efikasnosti u objektima koji pružaju ugostiteljske usluge u domaćinstvu i seoskom domaćinstvu predstavljen je u nikšićkom Tehnopolisu.

 

Predstavnici Eko-fonda su na prezentaciji, koju je organizovala nikšićka Turistička organizacija, predstavili uslove poziva, procedure prijavljivanja, kao i vrste mjera koje su predmet subvencionisanja, sa posebnim fokusom na aktivnosti koje doprinose smanjenju potrošnje energije i očuvanju životne sredine, prenosi CG News.

 

Podrška je usmjerena na zamjenu postojeće bravarije, unapređenje termoizolacije objekata, uvođenje efikasnih sistema grijanja i hlađenja, instalaciju solarnih sistema, kao i na druge mjere koje doprinose povećanju energetske efikasnosti.

 

Prezentacija, koja je organizovana u saradnji sa Opštinom Nikšić i Ministarstvom turizma, okupila je veliki broj vlasnika privatnog smještaja i seoskih domaćinstava, koji su imali priliku da se direktno informišu i dobiju odgovore nadležnih.

 

„Cilj ovakvih aktivnosti je podizanje svijesti o značaju energetske efikasnosti, kao i podsticanje korisnika da iskoriste dostupne subvencije kako bi unaprijedili kvalitet svoje turističke ponude, smanjili operativne troškove i doprinijeli zaštiti životne sredine“, rekli su iz Eko-fonda.

 

Oni su dodali da će Eko-fond i u narednom periodu nastaviti sa promocijama programa podrške, kao i pružanjem stručne pomoći svim zainteresovanim korisnicima.

(kraj) nar/jlb

 

Stay Connected