Pobjede Herceg Novog, Luke Bar i Budućnost voleja
- Odbojkašice Herceg Novog, Luke Bar i Budućnost voleja opravdale su uloge favorita i upisale pobjede u prvim mečevima četvrtfinala plej-ofa EPCG Superlige.
- Post By Emil Licina
- 21:58, 28 februar, 2026
Podgorica, (MINA) - Odbojkašice Herceg Novog, Luke Bar i Budućnost voleja opravdale su uloge favorita i upisale pobjede u prvim mečevima četvrtfinala plej-ofa EPCG Superlige.
Šampion Herceg Novi je u Kotoru slavio protiv Gimnazijalca 3:0 i domaćinu prepustio najviše 13 poena po setu /25:11, 25:12 i 25:13).
Gostujući sastav do pobjede vodila je Bruk Dekster sa 16 poena.
U timu Gimnazijalca bolja od ostalih bila je Jelena Ćorović sa devet poena.
Ubjedljiva je bila i Luka Bar protiv Budve sa 3:0 (25:17, 25:15 i 25:17).
U pobjedničkom timu istakla se Dijana Vuković sa 16 poena, dok su Aleksandra Šćekić dodale 12 i Maša Dragojejević 11 poena.
U budvanskim timu najbolje su bile Elena Čolaković sa 11 i Jana Mrdak sa deset poena.
Budućnost je slavila protiv Mediterana 3:1 (22:25, 25:20, 25:12 i 25:6).
Elena Jovanović sa 17 poena bila je najbolja u podgoričkom timu, Dijana Crnojački je dodala 13, a Lana Rakočević 11.
U ekipi Mediterana istakla se Anastasija Kovačević sa 13 poena.
U premijerom meču Albatros je juče savladao Moraču 3:2 (25:17, 21:25, 25:20, 13:25 i 15:12).
Četvrtfinalne serije igraju se do dvije pobjede, a drugi mečevi na programu su 6. i 8. marta.