• nedjelja, 21 jun 2026

PES napušta vlast u Pljevljima

PES napušta vlast u Pljevljima

Podgorica, (MINA) - Pokret Evropa sad (PES) je, nakon višemjesečnog političkog zastoja i upornog izbjegavanja potpisivanja koalicionog sporazuma, odlučio da napusti lokalnu vlast u Pljevljima, saopšteno je iz te partije.

 

Iz PES-a su kazali da ne žele da budu dio vlasti u kojoj ne postoje jasna pravila, politički dogovori i odgovornost prema građanima.

 

“Bez koalicionog sporazuma i elementarnog povjerenja među partnerima nije moguće voditi stabilnu i odgovornu lokalnu upravu, niti realizovati projekte od značaja za razvoj Pljevalja”, naveli su iz PES-a u saopštenju.

 

Iz te partije su poručili da će u lokalnom parlamentu djelovati kao odgovoran i konstruktivan politički subjekt.

 

“Podržaćemo sve odluke koje su u interesu građana, ali ćemo jednako odlučno ukazivati na svaku političku neodgovornost”, rekli su iz PES-a.

 

Oni su čestitali koalicionim partnerima na usvajanju budžeta i postizanju dogovora bez učešća PES-a.

 

“Predsjednicima Nove srpske demokratije i Demokratske Crne Gore poručujemo da smo, za razliku od njih, ostali dosljedni stavu i dogovoru koji smo imali i javno saopštili”, navodi se u saopštenju.

 

Iz PES-a su poručili da su spremni i otvoreni za razgovor i redefinisanje odnosa, ali, kako su kazali, isključivo u interesu građana Pljevalja, a ne zbog raspodjele funkcija.

 

“PES politiku nikad nije doživljavao kao borbu za funkcije i privilegije. Interes građana i razvoj grada kroz Plan za oporavak Pljevalja za nas su jedini prioritet”, poručili su iz te partije.

(kraj) nim/gop

Stay Connected