Partnerstvo Vlade i EAR-a za primjer drugima
- Partnerstvo Vlade i EAR-a za primjer drugima
- Post By dejanl
- 18:18, 22 april, 2005
Podgorica, (MINA) - Partnerstvo crnogorske Vlade i Evropske agencije za rekonstrukciju (EAR) može služiti kao primjer razvoja strateških odnosa, a potvrda toga je i pozitivna Studija izvodljivosti, ocijenili su danas premijer Milo Ðukanoviæ i dosadašnji šef Kancelarije te organizacije Luiði Sandrin.
Ðukanoviæ je zahvalio Sandrinu, koga je primio u oproštajnu posjetu, na saradnji i doprinosu EAR-a demokratskom i ekonomskom razvoju Crne Gore na putu njene integracije u Evropsku uniju (EU).
Vladin Biro za odnose s javnošæu prenosi da su sagovornici konstatovali da su ostvareni znaèajni rezultati na reformama u svim oblastima.
Ðukanoviæ je ponovio posveæenost i važnost koju crnogorska Vlada Crne Gore pridaje daljem napretku u procesu pridruživanja EU, kroz institucionalizaciju odnosa.
Crnogorski predsjednik Filip Vujanoviæ zahvalio se Sandrinu na kvalitetnoj saradnji i znaèajnim rezultatima u realizaciji brojnih projekata od koristi za graðane Crne Gore.
I predsjednik crnogorskog parlamenta Ranko Krivokapiæ zahvalio se Sandrinu na profesionalnom i prijateljskom angažmanu u protekle èetiri godine u Crnoj Gori.
On je naveo da su projekti koje je Kancelarija EAR administrirala i sprovela, vrijedni preko 100 miliona EUR, u velikoj mjeri unaprijedili institucije, infrastrukturu i život graðana u svim regionima Crne Gore.
Krivokapiæ je podsjetio na pozitivan efekat i znaèaj koji je dobra saradnja Kancelarije EAR sa institucijama i zvaniènicima Crne Gore imala na širi proces evropeizacije crnogorskog društva ali i prepoznavanja Crne Gore kao kvalitetnog partnera u institucijama EU.
(kraj) del