Omeragić novi poslanik BS-a
- Skupština Crne Gore verifikovala je danas poslanički mandat Adelu Omeragiću iz Bošnjačke stranke (BS).
Podgorica, (MINA) - Skupština Crne Gore verifikovala je danas poslanički mandat Adelu Omeragiću iz Bošnjačke stranke (BS).
Predsjednik Skupštine Andrija Mandić danas je na sjednici konstatovao početak mandata Omeragića nakon što je 55 poslanika to tražilo u pismu.
U pismu koje Mandić pročitao navodi se da nemogućnost da se konstatuje madat Omeragiću, zbog problema u funkcionisanju Državne izborne komisije, dovodi do urušavanja legitimiteta rada parlamenta koji ima jednog poslanika manje.
Mandić je pojasnio da su pokušali na kolegijumu da pronađu rješenje, ali da nijesu uspjeli.
On je naglasio da Skupština mora da funkcioniše u punom sastavu i konstatovao početak mandata Omeragiću.
Omeragić je donedavni konzul Crne Gore u Njujorku, a na mjestu poslanika BS-a zamijenio je Admira Adrovića, koji je u decembru prošle godine podnio ostavku.
(kraj) sel