• ponedjeljak, 22 jun 2026

OKU produžen za mjesec

OKU produžen za mjesec

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Opšti kolektivni ugovor (OKU) produžen je do 30. aprila.

 

Vlada je danas, bez održavanja sjednice, a na osnovu pribavljene saglasnosti većine njenih članova, dala saglasnost za produženje primjene OKU-a.

 

Takav dogovor postigli su Vlada, Unija slobodnih sindikata (USSCG), Savez sindikata (SSCG) i Unija poslodavaca (UPCG).

 

OKU koji definiše značajan obim radnih prava istekao je 30. decembra prošle godine, a poslanici su izmjenom Zakona o radu 31. decembra važenje postojećeg produžili do danas.

 

Razgovori socijalnih partnera sa premijerom o novom OKU-u traju mjesecima, a ishod pregovora je od ključnog je značaja za unapređenje radno-pravnog položaja zaposlenih u Crnoj Gori.

(kraj) jlb/nar

 

Stay Connected