• utorak, 23 jun 2026

Oklahoma bolja od Finiksa i u drugom meču

Oklahoma bolja od Finiksa i u drugom meču

Podgorica, (MINA) - Košarkaši Oklahome pobijedili su Finiks 120:107 i poveli 2:0 u seriji prve runde plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Najefikasniji u ekipi Oklahome, aktuelnog prvaka NBA lige, bio je Šej Gildžes-Aleksander sa 37, dok su po 19 poena dodali Džejlen Vilijams i Čet Holmgren.

Dvocifren je bio i Adžaj Mičel sa 14 poena.

U ekipi Finiksa najefikasniji je bio Dilon Bruks sa 30, Devin Buker je dodao 22, a poen manje Džejlen Grin.

U Istočnoj konferenciji, Detroit je savladao Orlando 98:83 i izjednačio na 1:1. 

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kejd Kaningem sa 27 poena, dok je Tobajas Heris 16.

U ekipi Orlanda istakao se Džejlen Sags sa 19, dok je poen manje ubacio Paolo Bankero.

U plej-ofu igra se na četiri dobijena meča.

Stay Connected