• subota, 20 jun 2026

Ohrabrujuće najave za ljetnju sezonu

Ohrabrujuće najave za ljetnju sezonu

Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Najave za predstojeću ljetnju sezonu su ohrabrujuće, ocijenili su ministar turizma Simonida Kordić i počasni konzul Crne Gore u Azerbejdžanu, Vugar Alijev i istakli intenzivne aktivnosti na planu privlačenja azerbejdžanskih turista.

 

Sagovornici su razgovarali o unapređenju turističke saradnje dvije zemlje i aktuelnim izazovima u sektoru turizma.

 

“Ukazano je na povećanje broja letova ka Crnoj Gori u odnosu na prošlu godinu, što predstavlja važan korak u jačanju turističkog prometa između dvije zemlje”, navodi se u saopštenju.

 

Tokom sastanka konstatovano je da bezbjednosna situacija na Bliskom istoku ima uticaj na turističke tokove i perspektive kako Crne Gore, tako i Azerbejdžana. 

 

U tom kontekstu, naglašena je važnost pronalaženja adekvatne mjere u datim geopolitičkim okolnostima i bezbjednosnim izazovima, koji u velikoj mjeri utiču na izbor turističkih destinacija. Kao jedan od ključnih segmenata izdvojena je potreba očuvanja stabilnosti cijena u turističkoj industriji, kako bi Crna Gora ostala konkurentna na međunarodnom tržištu.

 

Sagovornici su se saglasili da postoji značajan prostor za unapređenje saradnje u oblasti turizma i investicija, te izrazili spremnost za nastavak zajedničkih aktivnosti u tom pravcu.

(kraj) sam/nar

Stay Connected