• subota, 20 jun 2026

Obezbijeđen siguran plasman tržišnih viškova

Obezbijeđen siguran plasman tržišnih viškova

Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede je, u skladu sa jasno definisanim dogovorima i najavama, obezbijedilo siguran plasman tržišnih viškova.

 

“Posebno naglašavamo da je omogućena realizacija cjelokupnih količina kroz izvoz u zemlje regiona, što predstavlja konkretno i operativno rješenje. Ne postoji nijedan opravdan razlog za odlaganje ili izbjegavanje uključivanja u ovaj proces”, navodi se u saopštenju Ministarstva.

 

Ministarstvo, kako su rekli, uvjerava prerađivačke kapacitete da će cjelokupne količine biti realizovane, te očekuje njihovu hitnu reakciju i prijavu na javni poziv, bez daljeg odlaganja.

 

“Istovremeno, pozivamo prerađivače da već od sjutra uspostave redovan otkup. Svako dalje odugovlačenje smatraće se neodgovornim odnosom prema domaćim proizvođačima”, zaključuje se u saopštenju.

 

Farmeri su danas ponovo protestovali ispred prostorija Ministarstva nezadovoljni jer nije ispoštovano obećanje da će se otkup mlijeka od malih proizvođača nastaviti, te da će viškovi ići na preradu u region.

(kraj) sam/nar

Stay Connected