• subota, 20 jun 2026

Njemačka nastavila dominaciju u bobu

Njemačka nastavila dominaciju u bobu

Podgorica, (MINA)  - Njemačka je osvojila zlatnu i srebrnu medalju u bobu četvorosjedu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini i nastavili dominaciju u tom sportu.

Njemci su, od četiri discipline, u tri osvojili po zlato i srebro, a u muškom dvosjedu pripalo su im sve tri medalje.

U ženskom monobolu Lora Nolte je stigla do srebrnog odličja.

Njemačka, u sastavu Johanes Lohner, Trosten Margis, Jorn Vencel i Georg Flajšhauer, kroz cilj prošla je u vremenu tri minuta, 37 sekundi i 57 stotinki.

Lohner je postao sedmi pilot koji je osvojio obje muške bob discipline na Olimpijskim igrama.

Posadu koja je osvojila srebro činili su Frančesko Fridrih, Matijas Zomer, Aleksander Šuler i Feliks Štraub, koji su od pobjednika bili sporiji za 0,57 sekundi.

Fridrihu to je šesto odličje u karijeri.

Bronzana švajcarska selekcija, koja je stigla do prve olimpijske medalje na ovim Igrama u bobu, nastupala je u sastavu Mihael Fogtu, Andreasu Hasu, Amaduu Davidu Endiaju i Mariju Aberhordu.

Nastup su završili  sa zaostatkom od sekundu i sedam stotinki.

Stay Connected