MPCFL: Sutjeska i Mornar u seriji, slavili Budućnost i Arsenal, bez golova u Tuzima
- Fudbaleri Sutjeske i Mornara nastavili su serije pobjeda, po tri boda osvojili su i Budućnost i Arsenal, dok je Dečić osvojio samo bod u 27. kolu Meridianbet Prve crnogorske lige.
- Post By Emil Licina
- 22:25, 4 april, 2026
Podgorica, (MINA) - Fudbaleri Sutjeske i Mornara nastavili su serije pobjeda, po tri boda osvojili su i Budućnost i Arsenal, dok je Dečić osvojio samo bod u 27. kolu Meridianbet Prve crnogorske lige.
Vodeća Sutjeska je u Bijelom Polju savladala Jedinstvo 2:0 i upisala peti uzastopni, ukupno 17. trijumf ove sezone.
Do pobjede došla je golovima Vasilija Čavora u 28. i Petra Aničića u 90. minutu.
Mornar je u Baru trijumfovao protiv Jezera 2:0 za četvrti uzastopni trijumf.
Izabranici Veska Steševića učvrstili su se na drugoj poziciji, sa sedam bodova manje od vodeće Sutjeske.
Do 14. ovosezonskog trijumfa barski sastav vodili su Darko Zorić u 25. i Balša Sekulić u 35. minutu.
Sekulić je upisao 13. pogodak ove sezone.
Budućnost je u Podgorici savladala ekipu Petrovca 1:0 i zabilježila 11. trijumf ove sezone.
Odlučujući pogodak postigao je Igor Ivanović u 86. minutu.
Priliku da donese vođstvo domaćem sastavu imao je i Nemanja Nikolić, ali nije realizovao jedanaesterac u 80. minutu.
Bez pobjednika i golova završen je duel Dečića i Bokelja u Tuzima.
Na Trening kampu Fudbalskog saveza tivatski Arsenal je pobijedio Mladost 2:1, golovima Petra Ražnatovića iz jedanaesterca u 53. i Neđeljka Kovinića u 67. minutu.
Jedini pogodak za domaći sastav postigao je Nelson Augustin Kordoba u prvom minutu sudijske nadoknade.
Sutjeska je, nakon 27. kola, vodeća na tabeli sa 55 bodova i ima sedam više od Mornara.
Dečić je treći sa 43, na četvrtom mjestu je Petrovac sa 41, dok je peta Budućnost sa 38 bodova.