• ponedjeljak, 22 jun 2026

Ministarstvo i UNDP nastavljaju saradnju na reformi sistema socijalne i dječje zaštite

Ministarstvo i UNDP nastavljaju saradnju na reformi sistema socijalne i dječje zaštite

Podgorica, (MINA) – Ministarstvo socijalnog staranja, brige o porodici i demografije i Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) nastavljaju saradnju na reformi sistema socijalne i dječje zaštite, saopšteno je iz tog Vladinog resora.

 

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić sastao se sa stalnom predstavnicom UNDP u Crnoj Gori Ekaterinom Paniklovom, kako bi razgovarali o nastavku zajedničkih aktivnosti usmjerenih na unapređenje sistema socijalne i dječje zaštite.

 

„Na sastanku je potvrđeno snažno partnerstvo između Ministarstva i UNDP-a, kao i zajednička posvećenost razvoju inkluzivnih, efikasnih i na korisnike usmjerenih usluga, u skladu sa međunarodnim standardima i procesom pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji“, kaže se u saopštenju.

 

Navodi se da su Gutić i Paniklova razmotrili napredak u tekućim reformama i razmijenili mišljenja o budućim inicijativama usmjerenim na razvoj ljudskog kapitala Crne Gore, dalje jačanje institucionalnih kapaciteta, digitalnu transformaciju kroz unapređenje informacionog sistema e-Socijala i razvoj usluga u zajednici.

 

Gutić je, kako je saopšteno, zahvalio UNDP-u na kontinuiranoj podršci.

 

Paniklova je poručila da je UNDP opredijeljen da ostane pouzdan partner u naporima za unapređenje kvaliteta života svih građana u Crnoj Gori.
(kraj) nij/mip

Stay Connected