• ponedjeljak, 22 jun 2026

Milatović primio akreditivna pisma novoimenovanih ambasadora

Milatović primio akreditivna pisma novoimenovanih ambasadora

Podgorica, (MINA) - Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je danas akreditivna pisma novoimenovanih ambasadora Mađarske, Japana, Filipina i Ekvadora.

 

Kako je saopšteno iz kabineta predsjednika, Milatović je u rezidenciji na Cetinju  primio novoimenovane ambasadore tih država - Petera Heteija, Cucumija Naohira, Mariju Elenu Palo Algabru i Estevana Asara Moskosoa Bomana.

 

Navodi se da je Milatović ambasadorima poželio uspješan mandat u Crnoj Gori, uz uvjerenje da će tokom njihovo g diplomatskog angažmana biti dodatno osnaženi bilateralni odnosi, politički dijalog i saradnja u brojnim oblastima od zajedničkog interesa.

 

„U razgovoru sa ambasadorom Mađarske naglašeno je snažno savezništvo u okviru NATO, kao i kontinuirana i principijelna podrška Mađarske evropskom putu Crne Gore“, kaže se u saopštenju.

 

Dodaje se da je, tokom razgovora sa Naohirom, istaknuto da Crna Gora i Japan njeguju stabilne i prijateljske odnose zasnovane na međusobnom uvažavanju i snažnoj razvojnoj saradnji, uz značajan prostor za unapređenje ekonomske i tehnološke saradnje, posebno u oblastima energetike, infrastrukture, inovacija i turizma.

 

Iz kabineta predsjednika su kazali da su Milatović i Algabre razgovarali o potrebi produbljivanja bilateralnih odnosa Crne Gore i Filipina, naročito u oblastima turizma, ekonomije, obrazovanja i razmjene radne snage, uz naglasak na značaj jačanja institucionalne saradnje i povezivanja sa indo-pacifičkim regionom.

 

"Zajednički je ocijenjeno da postoji značajan potencijal za unapređenje saradnje sa svim navedenim državama, kako na bilateralnom, tako i na multilateralnom planu, uz potvrdu opredijeljenosti Crne Gore ka jačanju međunarodnih partnerstava i aktivnoj ulozi u savremenim globalnim tokovima", kaže se u saopštenju.

(kraj) sel

Stay Connected