• nedjelja, 21 jun 2026

Marta Kos nastavlja posjetu Crnoj Gori

Marta Kos nastavlja posjetu Crnoj Gori

Podgorica, (MINA) - Evropska komesarka za proširenje Marta Kos nastaviće danas posjetu Crnoj Gori.

 

Kos će posjetiti Nikšić, Evropsku prijestonicu kulture 2030. godine, gdje će se razgovarati sa gradonačelnikom Markom Kovačevićem i obići Inovaciono-preduzetnički centar Tehnopolis.

 

Kos je u četvrtak nakon razgovora sa premijerom Milojkom Spajićem rekla da se napredak na putu prema Evropskoj uniji (EU) ne ogleda samo u usvajanju i izmjenama zakona već i u njihovom kvalitetu i primjeni i poručila da Crna Gora mora ubrzati tempo reformi, naročito u oblasti vladavine prava.

 

„Vaše institucije moraju biti stabilne i dovoljno jake da mogu da garantuju demokratiju, vladavinu prava i ljudska prava, kao što je izloženo kroz Kopenhaške kriterijume članstva“, poručila je Kos.

 

Kos je razgovarala i predsjednikom Skupštine Andrijom Mandićem, šefom diplomatije Ervinom Ibrahimovićem, gradonačelnikom Podgorice Sašom Mujovićem.

 

Iz EK najavljeno je da će Kos u Crnoj Gori razgovarati i sa lokalnim vlastima i članovima opozicionih partija  o značaju očuvanja političke volje i jedinstva u sprovođenju evropske agende države.

 

Iz EK su kazali da će se Kos sastati i sa korisnicima programa Youth guarantee – inicijative koju finansira EU i koja pomaže mladima u Crnoj Gori da uđu na tržište rada nakon završetka studija.

(kraj) žug

Stay Connected