• utorak, 23 jun 2026

Mandić: Žrtve vojnika i oficira Vojske Jugoslavije nikad neće biti zaboravljene

Mandić: Žrtve vojnika i oficira Vojske Jugoslavije nikad neće biti zaboravljene

Podgorica, (MINA) – Žrtve vojnika i oficira Vojske Jugoslavije tokom NATO bombardovanja nikada neće biti zaboravljene“, rekao je Andrija Mandić.

 

Mandić je danas položio vijence u kasarnama „Narodni heroj Milovan Šaranović“ u Danilovgradu i „Vojvoda Marko Miljanov Popović“ u Podgorici, odajući počast, kako su kazali iz Skupštine, nevinim žrtvama i herojima koji su branili Saveznu Republiku Jugoslaviju od NATO bombardovanja.

 

Navodi se da je vijenac koji je položen u Danilovgradu posvećen je prvoj žrtvi NATO bombardovanja, mladom vojniku Saši Stajiću, kao i svim junacima koji su dali živote u odbrani zajedničke otadžbine.

 

"Mandić je razgovarao sa porodicom Stajića, ističući da njegova, kao i žrtva svih vojnika i oficira Vojske Jugoslavije nije i nikada neće biti zaboravljena“, kaže se u saopštenju.

 

Dodaje se da je vijenac položen u kasarni „Vojvoda Marko Miljanov Popović“ u Maslinama posvećen „junacima naše države“.

 

„Uz poruku da ih se s ponosom prisjećamo kao hrabrih ljudi koji su, vođeni iskrenim patriotizmom i ljubavlju prema otadžbini, stali u odbranu zajedničke države i dali joj sve, uključujući i sopstvene živote“, dodaje se u saopštenju.
(kraj) nij/žug

Stay Connected