• subota, 20 jun 2026

Mandić položio vijenac žrtvama logora Jasenovac, Mauthauzen i Dahau

Mandić položio vijenac žrtvama logora Jasenovac, Mauthauzen i Dahau

Podgorica, (MINA) - Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić danas je, povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve logora Jasenovac, Mauthauzen i Dahau, položio vijenac kod hrama Svetog Arhangela Mihaila u podgoričkom naselju Doljani.

 

On je kazao da je aktuelni saziv Skupštine blagosloven jer je prvi u svijetu donio rezolucije o tim stradanjima.

 

"To je uradila ova malena Crna Gora. Ta malena Crna Gora i njeni građani, posebno oni vjerujući, znaju da na stotine hiljada duša tih mučenika moli se pred Bogom za sve nas. Taj blagoslov će se preliti i izliti i na ovu zemlju i na njen narod i pomoći će nam da budemo bolji, uspješniji, da budemo ljudi, kako je govorio naš patrijarh Pavle“, rekao je Mandić.

(kraj) nim

 

 

 

Stay Connected