Maloljetniku zadržavanje zbog nasilničkog ponašanja
- Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata maloljetnom N.N. zbog sumnje da je, u saizvršilaštvu sa još tri maloljetnika, izvršio krivično djelo nasilničko ponašanje.
Podgorica, (MINA) - Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata maloljetnom N.N. zbog nasilničkog ponašanja.
Kako je saopšteno iz podgoričkog ODT-a, N.N. se tereti da je, sa Ž.B., F.M., i M.M., nasiljem prema maloljetnicima N.M. i V.M., kao i drskim i bezobzirnim ponašanjem, ugrozio spokojstvo građana i remetio javni red i mir.
Iz ODT-a su pojasnili da je N.N. osumnjičen da je, nakon kraće verbalne prepirke, pesnicom u glavu udario V.M., koji je potom pao na pod.
"Nakon čega su osumnjičeni zajedno nastavili da oštećene udaraju teleskopskim palicama i pesnicama u predjelu glave i tijela", kaže se u saopštenju.
Dodaje se da su tom prilikom oštećeni N.M. i V.M. zadobili brojne tjelesne povrede.
"Zadržavanje je određeno zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela, imajući u vidu da se protiv osumnjičenog N.N. vodi više krivičnih postupaka, od čega dva za isto krivično djelo", navodi se u saopštenju.
(kraj) sel/nim