Lejkersi u polufinalu
- Košarkaši Los Anđeles Lejkersa plasirali su se u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.
- Post By Emil Licina
- 09:12, 2 maj, 2026
Podgorica, (MINA) - Košarkaši Los Anđeles Lejkersa plasirali su se u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.
Lejkersi su u šestom meču savladali su Hjuston 98:78 i sa 4:2 u seriji izborili nastavak takmičenja.
To je Lejkersima prvo polufinale još od 2023. godine, a naredni rival biće im Oklahoma.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Lebron Džejms sa 28, dok je Rui Hačimura dodao 21 poen.
Kod Hjustona bolji od ostalih bili su Amen Tompson sa 18 i Alperen Šengun sa 17 poena.
U Istočnoj konferenciji košarkaši Detroita savladali su Orlando 93:79 i izborili majstoricu.
Detroit je do pobjede vodio Tobajas Heris sa 22, dok su na drugoj strani Paolo Bankero i Dezmond Bejn postigli po 17 poena.
Majstoricu je izborio i Toronto, koji je u šestom meču nakon produžetka bio bolji od Klivlenda 112:110.
Najefikasniji kod Toronta je bio Skoti Barns sa 25 poena i 14 asistencija, na drugoj strani je Evan Mobli imao 26 poena i 14 skokova.