• subota, 20 jun 2026

Lejkersi u polufinalu

Lejkersi u polufinalu

Podgorica, (MINA) - Košarkaši Los Anđeles Lejkersa plasirali su se u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Lejkersi su u šestom meču savladali su Hjuston 98:78 i sa 4:2 u  seriji izborili nastavak takmičenja.

To je Lejkersima prvo polufinale još od 2023. godine, a naredni rival biće im Oklahoma.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Lebron Džejms sa 28, dok je Rui Hačimura dodao 21 poen.

Kod Hjustona bolji od ostalih bili su Amen Tompson sa 18 i Alperen Šengun sa 17 poena.

U Istočnoj konferenciji košarkaši Detroita savladali su Orlando 93:79 i izborili majstoricu.

Detroit je do pobjede vodio Tobajas Heris sa 22, dok su na drugoj strani Paolo Bankero i Dezmond Bejn postigli po 17 poena.

Majstoricu je izborio i Toronto, koji je u šestom meču nakon produžetka bio bolji od Klivlenda 112:110.

Najefikasniji kod Toronta je bio Skoti Barns sa 25 poena i 14 asistencija, na drugoj strani je Evan Mobli imao 26 poena i 14 skokova.

Stay Connected