• subota, 20 jun 2026

Krivične prijave protiv farmera iz Bijelog Polja zbog širenja ptičjeg gripa

Krivične prijave protiv farmera iz Bijelog Polja zbog širenja ptičjeg gripa

Podgorica, (MINA) – Službenici bjelopoljske policije podnijeli su krivične prijave protiv R.B. i S.B. iz tog grada zbog sumnje da su počinili krivično djelo prenošenje zarazne bolesti kod životinja, time što su svjesno prikrivali pojavu ptičjeg gripa na svojim farmama, što je dovelo do njegovog širenja.

 

Kako je saopšteno iz Uprave policije, krivične prijave podnijete su i protiv kompanija „B.C.“ i „F.B.“ iz Bijelog Polja, u kojima su R.B. i S.B odgovorna lica.

 

Iz policije su kazali da su R.B. i S.B. osumnjičeni da su izvršili krivična krivična djela koja im se stavljaju na teret tako što su u toku februara, svjesno i protivno propisima, prikrivali postojanje zarazne bolesti kod životinja.

 

Oni, kako se navodi u saopštenju, nijesu prijavili Javnoj veterinarskoj službi znakove bolesti na farmama koje posjeduju, već su angažovanjem firme Komunalno “Lim”, prevezli uginule koke nosilje do gradske deponije.

 

Iz Uprave policije su kazali da je na deponiju odvezeno 13 hiljada koka nosilja sa farme S.B. i oko pet hiljada sa farme R.B. 

 

„Što je dovelo do širenja zarazne bolesti H5N1 na druge manje farme i domaćinstva, pričinivši materijalnu štetu čiji ukupni iznos prelazi 25 hiljada EUR“, kaže se u saopštenju.

(kraj) sel/gop

Stay Connected