• subota, 20 jun 2026

Krivična prijava zbog šumske krađe u Bijelom Polju

Krivična prijava zbog šumske krađe u Bijelom Polju

Podgorica, (MINA) - Crnogorska policija podnijela je Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju krivičnu prijavu protiv U.V. iz tog grada koji se sumnjiči za šumsku krađu.

 

Iz Uprave policije saopšteno je da se sumnja da je U.V. početkom aprila bespravno posjekao određenu količinu stabala breze u državnoj šumi u mjestu Kleče.

 

Na taj način, kako su kazali iz Uprave policije, U.V. je pričinio štetu Upravi za gazdovanje šumama i lovištima.

 

"Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ nastavljaju sa aktivnostima u borbi protiv ekološkog kriminala, kao jednog od nacionalnih prioriteta, kao i na sprečavanju bespravne sječe šuma, pronalasku i procesuiranju izvršilaca krivičnih djela, a u cilju očuvanja prirodnih resursa Crne Gore", poručili su iz Uprave policije.

(kraj) žug

Stay Connected